Hakkımzda

PROKENMAKS Tarım Makineleri,

Kenan ÖZCAN tarafından, mütevazi bir bütçe ile, kaliteli ürünlerin yalnızca büyük paralarla yapılamayacağı, bunun için önce birikim, yetenek ve bilgi gerektiği görüşünü benimseyerek, Konya ‘ da kurulmuştur. 

Halen, 500 m² kapalı, 3000 m² de açık alanda, faaliyetini sürdürmektedir.


Ana faaliyet konusu; tarım makinaları imalatı olan firmamız, zaman içinde, tecrübe ve becerisini arttırarak ürün yelpazesini ve makine parkını genişletmiştir.
İşletmemiz halen; yem ezme makinesi, yem kırma makinesi, çeşitli büyüklük ve donanımda yem karma ve dağıtma römorku ve otomatik hayvan kaşağısı gibi hayvancılık ekipmanlarının üretimini sürdürmektedir.

PROKENMAKS, markalı ürünlerin; Türkiye’nin hemen hemen bütün bölgelerindeki hayvancılıkişletmelerine, ayrıca Türkiye genelindeki Tarım Kredi Kooperatifleri ve Pancar Kooperatiflerinden oluşan geniş bir pazara yayılmasını hedeflemekteyiz. Bu hedefi belirlememizde, en büyük etken, ürünlerimizin kalitesi ve makinelerde oluşacak arızaları hızlı bir şekilde giderecek olan teknik servis ekibimizin mevcudiyetidir.

Amacımız; daha kaliteli ürünler sunarak üretim kapasitesini arttırmak, kaynakları etkin kullanarak kaliteli ürünleri, düşük maliyetle üretmek ve ülke ekonomisine katkı sağlayan bir firma olmaktır. 

Misyonumuz ise;Prokenmaks olarak kopya mantığından uzaklaşarak, başkasının yaptığıyla değil, kendi mantığıyla tasarladığı ürünler ile övünen bir firma olmaktır.